BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Kas prakalbins katiną

Pirmas skyrius

Tai buvo svajonių namas. Nuo pat pradžių, vos tik du jauni žmonės susituokė, svajonė ėmė virsti tikrove. Vaizduotėje jis jau seniai buvo pastatytas, reikėjo tik viską paversti realybe. Nuo pat pradžių viskas vyko kaip sviestu patepta, greitai ir organizuotai. Ir visiškai nekeista, nes tokiu nestabiliu politiniu ir ekonominiu laikotarpiu apsukrus žmogus galėjo apeiti visus įstatymus ir bet kokias dirbtines kliūtis. Viską lėmė pinigai. Turėti pinigų reiškė turėti įtakingų draugų ir pažįstamų reikalinguose postuose. Taigi, svajonę irgi buvo galima nusipirkti.

Editos ir Jono Šilkinių svajonė kainavo nei daug nei mažai, tik trys milijonai: nuostabi vieta pajūryje, apsupta pušynų; individualus, dar niekur nematytas namo projektas, sukurtas garsiausio šalies architekto; statybų išlaidos ir baldai. Tačiau čia nepaminėta įspūdinga suma, sumokėta reikalingiems žmonėms už draugišką pagalbą. Pinigai lėmė ir statybų tempus - svajonių namas “išdygo” vos per metus. Beliko tik gyventi ir džiaugtis.

Na, o džiaugsmo name, gal tiksliau būtų pasakyti triukšmo, tai tikrai netrūko. Įkurtuvės, vakarėliai, šiaip baliukai, truko ištisus metus. Juk reikėjo pasikviesti visus reikalingus žmones, juos prabangiai pavaišinti, pasipuikuoti. O draugų Šilkiniai turėjo marias - turi pinigų, tai visi nori būti tavo draugu. Pinigai Jonui Šilkiniui tarsi iš dangaus krito. Visi tik spėliojo, kokį ten pelningą verslą jis suka, kad šitaip plačiai galėjo sau leisti gyventi. Tačiau niekas nebūtų išdrįsęs klausti, tai nemandagu ir dar nemalonę su tokiais klausimais galėjai užsitraukti.

Be įkurtuvių, du kartus per metus svajonių name vykdavo dvi ypatingos puotos - Editos ir Jono gimtadieniai. Juos šeimininkai organizuodavo ypač prabangiai. Viską organizuodavo specialiai tam pasamdyti žmonės, kurie turėdavo nustebinti šeimininkus savo išradingumu. Viskas būdavo suderinama ir suplanuojama iki smulkmenų. Visiems svečiams iš anksto būdavo išsiuntinėjami kvietimai, dovanų sąrašas ir meniu. Dovanų sąraše vyravo brangių paveikslų pavadinimai, antikinių baldų nuotraukos, brangus golfo ir medžioklės inventorius… Tos dovanos buvo vertos ne vieno tūkstančio, o tai reiškia, kad į svečius buvo kviečiami neeiliniai žmonės. Tačiau niekas juk galvos dėl pinigų nesuko, visi tik ir laukė, kad būtų pakviesti pas Šilkinius. Apie jų puotas jau legendos sklandė.

Svečiai į Editos Šilkinienės gimtadienį ėmė rinktis vos po šeštos. Gražus ir šiltas gegužės vakaras iš karto įsuko pasilinksminimų ištroškusius turtuolius į šventinį šurmulį.

Rytoj pratęsiu savo pasakojimą. Iki.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

(būtinas)

(būtinas)